© Walizki Jarek Kowalski

Krásy měst

14 romantických měst v Sasku

Kromě tří velkých měst Lipska, Drážďan a Saské Kamenice, jsou v Sasku ještě další skvosty: obzvlášť atraktivní jsou města na Labi a Muldě. Torgau vás nadchne jako město renesance a Luthera. Míšeň zase svádí vínem a porcelánem. Pirna září krásnými měšťanskými domy a Radebeul pak středomořskou atmosférou na Saské vinné cestě. Ať už mají historicko-romantický nádech, jsou živá a aktivní nebo vás jen fascinují svou architekturou a historií – tato města jsou prostě okouzlující.

„No tak člověče nemudruj, sbal si kufr a odcestuj.”
Wilhelm Busch, německý básník, malíř a humorista

Města na Labi a Muldě

Tento nádherný prázdninový region se rozprostírá od severozápadu k jihovýchodu Saska a má spoustu podob. Například údolí kolem Muldy – levého přítoku Labe – s chráněnou lužní krajinou a impozantními hrady.

Města v Horní Lužici

Východ Saska je se svou nádhernou přírodou oblíbenou prázdninovou destinací pro cyklisty, turisty a milovníky vodních sportů. Horní Lužice vás překvapí také obrovským bohatstvím kulturních pokladů, např. turistickou stezkou Via Sacra.

Města v Krušných horách a ve Fojtsku

Fojtsko je známé krajkou a hudbou. Na severu je jedno z nejkrásnějších německých středohoří: Krušné hory, které nabízejí hornickou tradici a kulturní vyžití. V roce 2019 udělilo UNESCO „Hornickému regionu Erzgebirge/Krušnohoří“ titul světového dědictví.

Ještě více inspirace až k vám domů!

Objednejte si časopis s krásami měst snadno a pohodlně až domů.