© S. Rose

Drážďany a Saské Polabí

Drážďanům a Saskému Polabí se také někdy říká kolébka Saska – vždyť Drážďany a Míšeň jsou dvě nejstarší a nejkrásnější města v zemi. Ale to není zdaleka všechno: zvláštní kouzlo má také renesanční město Torgau a okouzlující Radebeul. Malebné vinice a romantická říční krajina vytvářejí středomořskou atmosféru, která potěší turisty i cyklisty. Drážďany a Saské Polabí to je příroda, jižní klima, umění a kultura, to všechno spojené tím nejkrásnějším způsobem.

„Díval jsem se z vysokého břehu na nádherné údolí Labe, které leželo pod mýma nohama jako obraz od Clauda Lorraina.”
Heinrich von Kleist

Co si v Drážďanech a Saském Polabí nesmíte nechat ujít

 • Tolik památek na jednom místě jako v Drážďanech – to najdete jen zřídka. Zajížďka do drážďanského Starého města vás povede kolem Zwingeru, Semperovy opery a Frauenkirche (kostela Panny Marie) a při návštěvě tohoto regionu byste si ji určitě neměli nechat ujít.

 • Míšeň, město, odkud pochází světoznámý porcelán, za saskou metropolí v ničem nezaostává. Impozantní hradní návrší s gotickou katedrálou a zámkem Albrechtsburg je vidět už z dálky. V dílnách Státní porcelánové manufaktury můžete nahlédnout do zákulisí 300 let starého řemesla.

 • Torgau je jedno z nejkrásnějších renesančních měst v Německu. Tady se můžete vydat po stopách Luthera a jeho manželky Kathariny von Bora.

 • Pokud si na kole projedete Labskou cyklostezku (Elberadweg) ocitnete se na jedné z nejoblíbenějších cyklostezek v Německu.

 • Máte rádi víno? Na Saské vinařské turistické stezce (Sächsische Weinwanderweg) podél Saské vinařské cesty (Sächsische Weinstraße) ochutnáte plody staleté tradice pěstování a výroby vína.

 • Centrum obce Radebeul-Altkötzschenbroda: Náves v obci Radebeul-Altkötzschenbroda je architektonickým skvostem. Mezi citlivě zrekonstruovanými hrázděnými domy jsou umělecká studia, galerie, restaurace, kavárny a malé obchůdky, které vás zvou k odpočinku a ochutnávce saského vína.

 • Návštěva Muzea Karla Maye v Radebeulu je zážitkem pro celou rodinu. Toto město bylo domovem známého spisovatele dobrodružných románů a „rodištěm“ jeho hrdinů. Každý rok v květnu oslavují tisíce fanoušků Karla Maye své hrdiny na festivalu v Lößnitzgrundu.

Co si zabalit na cestu do Drážďan a Saského Polabí?

 • Chuť: Z kulinářského hlediska je region stejně rozmanitý jako jeho místa a krajina. Ať už se jedná o malé osvěžující občerstvení v hostinci nebo gurmánské menu ve špičkové restauraci – tady si na své přijde doslova každý.

 • Zvědavost & volný čas... protože právě to přináší nejvíc radosti! Když máte čas objevovat a zkoušet nové věci… Najděte si své vysněné cíle a užijte si všechny radosti tohoto regionu!

 • Dalekohled: Podél turistických stezek lze objevit vzácné ptáky, rostliny a různé druhy hornin.

 • Cyklistickou helmu: Abyste si mohli zdravě zasportovat na kole po Labské cyklostezce...

 • ...a také večerní šaty! Pro dokonalý večer plný kultury mezinárodní úrovně například v drážďanské Semperově opeře.

Mohly by vás zajímat i tyto regiony