© Chemnitz von Oben CWE

Saská Kamenice a Cvikov

Máte rádi kontrasty? Pak jste v regionu Saská Kamenice a Cvikov (Chemnitz.Zwickau.Region) na správném místě. Tady se potkává fascinující průmyslová kultura a krásná příroda a společně okouzlují své návštěvníky. Více než 70 muzeí a jedinečná architektura vyprávějí o době, kdy region formovala industrializace. Nespočet zámků, divadel a uměleckých sbírek v Saské Kamenici a Cvikově láká do obou měst také milovníky kultury. Máte-li chuť strávit svoje dny aktivně, můžete objevovat zelenou stránku tohoto regionu na rozmanitých cyklistických a turistických stezkách, například podél řeky Muldy.

Co si v Saské Kamenici a Cvikově nesmíte nechat ujít

 • Muzeum Augusta Horcha

  Ve Cvikově ožívají originální historické exponáty z více než 100leté automobilové historie v Sasku. Protože právě zde položil August Horch v roce 1904 základní kámen odvětví konstrukce automobilů a značky AUDI – podívejte se třeba do jeho kanceláře!

 • Dům Roberta Schumanna

  Pro milovníky hudby je Cvikov městem Roberta Schumanna, protože právě tady se slavný skladatel 8. června 1810 narodil. Zjistěte o něm a jeho tvorbě víc – v jeho rodném domě na tržišti, pomocí fotografií, dopisů, originálního nábytku a sešitů s notami.

 • „Nový svět“ Cvikov

  V plesovém sále "Nový svět" (Neue Welt) vás svým nezaměnitelným kouzlem uvítá secesní architektura. V nádherném prostředí tohoto nejkrásnějšího a největšího secesního sálu v Sasku se vám představí světoznámé orchestry, soubory i sólisté.

 • Saské průmyslové muzeum

  V Sasku můžete zažít historii průmyslu v běhu času na čtyřech místech. Součástí Účelového svazu saského průmyslového muzea (Zweckverband Sächsisches Industriemuseum) jsou mimo jiné i továrna na sukno, cínový důl a muzeum energie. Prozkoumejte impozantní stroje, historické automobily a nahlédněte do každodenní kultury od dob počátku industrializace až po současnost.

 • Centrum města Saská Kamenice

  Saská Kamenice je pro fanoušky architektury doslova Mekkou! Vnitřní městská čtvrť láká oceňovanou architekturou i mnoha příležitostmi k nakupování, prohlídkám umění a kulinářským požitkům.

Máte rádi sport & přírodu? V Saské Kamenici a Cvikově můžete...

 • Dělat túry: například na turistické stezce Muldental mezi Glauchau a Penigem. Nebo vyrazit po Lutherových stopách po saské Lutherově stezce!

 • Jezdit na kole: Co takhle výlet po Pleißerské cyklistické stezce (Pleißeradweg), na které objevíte svědectví průmyslové historie stejné jako široké říční louky a romantické vesničky?

 • Pádlovat: Idylické údolí řeky Muldy v okolí města Waldenburg nabízí ty nejlepší podmínky pro plavbu na kajaku!

 • Koupat se: Máte chuť se osvěžit? U některého z mnoha jezer v tomto regionu určitě najdete to pravé místo.

 • Náš tip: Pokud o dovolené dáváte přednost klidnějším aktivitám, vyzkoušejte příjemné procházky v některém z krásně upravených parků a zahrad – například v zámeckém parku Wolkenburg v Limbachu.