© Katja Fouad Vollmer

Region Lipsko

Lipsko je mnohem víc než... jen Lipsko! Protože celý region kolem této vzkvétající metropole by sám o sobě stál za výlet. Co z toho ale jen vybrat? Zábavu i odpočinek u jednoho z více než 20 jezer a vodních cest? Nahlédnutí do rozmanité kulturní historie středověkých hradů, zámků a kostelů? Výlet na kole nebo pěší túru romantickou říční krajinou podél Muldy a Labe? Dobrá zpráva je, že si nemusíte vybírat! Protože v Lipsku zažijete toto všechno, a ještě mnohem víc na jednom místě. A samozřejmě nechybí ani výlet do města hudby a moderní metropole: samotného Lipska!

Naše tipy na výlet

  • Festival „BurgenLandKlänge“ (Zvuky Burgundska) sdružuje ročně více než 100 různých akcí. Jakého stylu? Od každého něco! Všechny koncerty a události mají společné to, že se odehrávají v mimořádných lokalitách. Na přibližně 15 místech, jako je například jezerní pódium u zámku Kriebstein nebo hrad Colditz, zažijete zcela jedinečné hudební momenty.

  • Pozor, tohle vám podráždí nervy: V kanoistickém parku Markleeberg je to opravdu divoké! V jednom z nejmodernějších evropských systémů s divokou vodou zažijete při raftingu, surfování na vlnách nebo na bodyboardu skutečnou „divočinu“.

  • Jste spíš klidnější typy? Pak si určitě užijete projížďku v kánoích po lipském jezeře Neuseenland nebo jízdu v gumovém člunu po řece Muldě. Výlety jsou vhodné pro celou rodinu a nabízejí nádherné výhledy do kouzelné krajiny podél břehů.

  • Na Lutherově stezce Sasko se dočkáte opravdu špičkových turistických zážitků. Tato okružní turistická stezka vede fascinující krajinou, kolem kostelů, zámků a historických hradních komplexů, ale také rozsáhlými lesy a vřesovišti.

  • V okolí Lipska vás k návštěvě pozvou i četné regionální a farmářské trhy s čerstvými lokálními produkty a s výrobky uměleckých řemesel.

    Naše tipy: farmářské trhy v klášteře Buch u Leisnigu, trhy v klášterním kostele Grimma, večerní trhy v Delitzschi a také regionální trhy v Rochlitzu.

  • Zámky, hrady, kostely – v Lipsku si na své přijde každý, kdo má rád historii. Zažijte dokonalý středověk při návštěvě téměř 1000 let starého komplexu Mildenstein v Leisnigu. Už jen výhled do údolí řeky Freibergská Mulda za to stojí. A určitě si nenechte ujít hrad Kriebstein nebo zámek Rochlitz s jeho impozantní křížovou chodbou.

Nezapomeňte si...

...přibalit!

Plavky!

Protože jezera v tomto regionu jsou ideální nejen pro vodní sporty, ale také na koupání. Oblíbená je například severní pláž u jezera Cospuden. Křišťálově čistá voda, pláž s jemným pískem a skvělá místní gastronomie vám umožní strávit tam ničím nerušené bezstarostné hodiny.

Extra tip: K dispozici tu je i bezbariérové ​​koupací molo pro tělesně postižené!