10 dobrých důvodů pro Sasko

Proč Sasko?

Sasko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových v Německu. Tato spolková země v sobě spojuje 1000 let kulturní historie s malebnou krajinou. Cestovatelé tu mohou očekávat špičkové umění a kulturu, světoznámé tradiční řemeslné výrobky i moderní manufaktury. Máte zájem o víc informací? Žádný problém. Hudební krajina Saska je v Německu jedinečná, města tohoto regionu jsou mimořádně atraktivními turistickými cíli a jejich nádherné zámky, paláce a zahrady jsou součástí mimořádného historického a kulturního dědictví. Nechybí ani speciální atrakce, jako například historický parní vlak a nahlédnutí do dlouhé historie automobilového průmyslu v Sasku.

Ti, kteří hledají odpočinek ve formě wellness, jsou v tradičních saských lázních a léčivých koupelích v těch nejlepších rukou. Nádherná příroda v této oblasti je ideální i pro aktivní a rodinnou dovolenou. A co je důležité: bezbariérové ​​možnosti cestování a ubytování jsou v Sasku samozřejmostí.

DESET DOBRÝCH DŮVODŮ PRO VÝLET DO SASKA

 • Zámky, příroda a vodní sporty v regionu Lipsko

  Nikde jinde v Sasku není tolik hradů, zámků a parků jako v malebném údolí řeky Muldy mezi Lipskem a Saskou Kamenicí. Turisté, cyklisté a jezdci na koních si zamilují místní vřesoviště ve spojení s jednou z největších lesních oblastí ve středním Německu. A lipské jezero Neuseenland je opravdu velkolepým vodním rájem, který vznikl z bývalého povrchového dolu.

 • Lipská rozmanitost

  Lipsko je přímo ztělesněním rozmanitosti: město hudby, umění a knih, tradiční obchodní centrum, dějiště Bitvy národů – je toho tady tolik k vidění. Lipsko je ale především pulzující mladá metropole, která je neuvěřitelně kreativní a rozhodně stojí za výlet!

 • Saské hrady, zámky a zahrady

  Na 1000 hradů, zámků, zahrad a sídel svědčí o slavné historii Saska. Zažijte klenoty jako jsou zámek a park Pillnitz, Moritzburg, Augustusburg a Albrechtsburg, stejně jako Lichtenwald a Rammenau.

 • Umění a kultura v Drážďanech

  Tato saská metropole s působivou barokní architekturou je bohatá především na mezinárodně uznávané umění a kulturu. V Drážďanech jsou nejvýznamnější muzea na světě jako například Obrazová galerie starých mistrů nebo historická Zelená klenba. Drážďanské Nové město (Neustadt) navíc nabízí zajímavý kontrast s galeriemi moderního umění, obchody s řemeslnými výrobky, butiky, kluby a bary.      

 • Pro požitkáře: Saská vinná cesta

  Víno, porcelán, zámky a parky – Saská vinná cesta mezi Pirnou a Diesbar-Seußlitzem spojuje vynikající chuťové zážitky se skvělou historií a středomořskou atmosférou. Náš tip: Den otevřených dveří ve vinařstvích každý rok v srpnu!

Links erheben sich die Schrammsteine im Nationalpark Sächsische Schweiz. Dahinter geht die Sonne unter.© S. Rose
Sächsische Schweiz Schrammsteine
Die großen Hammer der Frohnauer Hammer stehen in einem Raum des Hammerwerks in Annaberg-Buchholz. © Dirk Rueckschloss
Annaberg-Buchholz: "Frohnauer Hammer" historic hammer mill
 • Saské Švýcarsko: Vítejte v Labských pískovcích

  Mimořádné skalní útvary Národního parku Saské Švýcarsko jsou prostě velkolepé –ideální cíl pro turisty, horolezce, ale i milovníky kultury a cyklisty na Labské cyklostezce.

 • Cestami Horní Lužice

  Horní Lužice na východě země je díky nově vznikající jezerní oblasti nejen cyklistickým a turistickým cílem, ale nyní také i rájem vodních sportů. Tento region vás překvapí bohatstvím kulturních pokladů, ať už ve Zhořelci, Žitavě nebo Budyšíně. Určitě musíte vidět: park v Muskau, úchvatnou památku světového dědictví UNESCO, nádherné dílo zahradního umění v anglickém stylu.

 • Fojtsko: zelené a dobře znějící

  Skvělé turistické stezky, staletá tradice výroby hudebních nástrojů a vynikající pověst lázeňského regionu, to je Fojtsko v jihozápadním Sasku. Ať už v rekreačním ráji na přehradě Pöhl, ve Fojtské aréně, v hudebním koutku mezi městy Markneukirchen, Erlbach, Klingenthal a Schöneck nebo ve městě krajky v Plavně – obyvatelé Fojtska jsou vřelými hostiteli zkrátka všude!

 • Saská Kamenice: od průmyslové kultury k moderně

  Muzeum Gunzenhauser s nejvýznamnější sbírkou expresionistů v Německu, secesní vila Esche belgického architekta Henryho van de Velde nebo Průmyslové muzeum – Saská Kamenice vás překvapí jako město moderny a průmyslové kultury. A navíc bude pro rok 2025 Evropským hlavním městem kultury!

 • Pěší turistika v oblasti světového dědictví UNESCO – Krušných horách

  Krušné hory jsou nejen jednou z nejkrásnějších středohorských oblastí v Německu, ale jsou také skutečným rájem pro pěší turistiku a horská kola. Turistům nabízejí dokonalé výhledy například ze stezky Kammweg. Jedinečná je tu i parní železnice, slavná dřevařská řemesla a vánoční tradice. To vše dělá z Krušných hor jedinečný cestovatelský cíl. V roce 2019 byla tato oblast prohlášena za světové dědictví UNESCO.

Fakta a čísla o Sasku

4000

kulturních míst

7

nádherných regionů

2

místa ze seznamu světového dědictví UNESCO