© Katja Fouad Vollmer

Regiony

Sedmkrát Sasko. Sedm regionů. Každý z nich má svůj vlastní jedinečný charakter a každý z nich je přitom tak… úžasně saský! Všechny mají něco společného: malebnou krajinu a kulturní bohatství. A v každém z nich můžete zároveň objevit tolik překvapivých specifik a zajímavostí. Ať už to je víc než dvacet jezer v okolí Lipska, moderní výroba automobilů v regionu Saská Kamenice a Cvikov nebo po staletí udržovaná vinařská tradice v oblasti Drážďanech a Saském Polabí. Ale nechceme vám tu prozradit úplně všechno. Koneckonců, saské regiony a jejich pohostinní obyvatelé čekají jen na to, až je navštívíte! Díky našim tipům najdete vždy to pravé místo. Takové, které bude přesně odpovídat vaší představě o ideální dovolené, ať už aktivní, kulturní nebo rodinné. Stačí si jen přečíst následující řádky a vybrat si svého favorita. My vám ručíme za to, že v regionech Saska si každý splní svůj sen o dokonalém odpočinku.

Sdílejte své zážitky s komunitou!

#VisitSaxony

© D. Stratmann

Který region vás chytne za srdce?

  • Jste nadšenci do vodních sportů? Milujete jízdu na kánoích, rafting, bodyboard nebo strávíte rádi den jen tak na pláži? Všechny vaše sny splní Region Lipsko s více než 20 jezery a mnoha vodními cestami!

  • Jsou pro vás nejlepším uvolněním toulky grandiózní a mystickou krajinou skal? Pak rozhodně vyrazte do Saského Švýcarska a Labských pískovců! 

  • Pokud milujete zimní sporty, trávíte hodiny na sněhu a máte slabost pro vánoční výzdobu – co takhle objevit během adventu Krušné hory? Ale i během dalších ročních období – na jaře, v létě a na podzim – tam zažijete krásné chvíle během sportu v přírodě a také světoznámá umělecká řemesla!

  • Turistické boty na nohy, batoh na záda – a hurá do mírně zvlněné horské krajiny. Zní vám to dobře? Pak rozhodně navštivte srdečné a pohostinné Fojtsko!

  • Chtěli byste zažít celodenní cyklistický výlet a večer plný nádherné kultury v Semperově opeře? V regionu Drážďany a Saské Polabí žádný problém! Toto je přesně to pravé místo pro každého, kdo oceňuje kontrast mezi kulturní rozmanitostí velkoměsta, regionálními specialitami a romantickou krajinou.

  • Co vlastně znamená průmyslová kultura v Sasku? Jak se podílela industrializace na vzniku charakteru krajiny? Chcete-li se dozvědět více právě o tomto nebo jste prostě jen nadšenci výrazné industriální architektury – svůj turistický cíl najdete v regionu Saská Kamenice a Cvikov.

  • Milujete kempování a kulturní zážitky pod širým nebem? V Horní Lužici a Dolním Slezsku na vás čekají Lužická jezera, hrady a zámky a slavná zahradní krajina knížete von Pücklera v Bad Muskau.