Bohatá kultura

Mimořádné zážitky v Sasku

Pokud bychom měli vyjmenovat kulturní poklady Saska, nevíme, kde začít. Možná Frauenkirche a Semperova opera v Drážďanech a Gewandhaus se svým orchestrem v Lipsku? Nebo snad zámek Moritzburg, pevnost Königstein, Bachovo muzeum v Lipsku a drážďanský Zwinger? Je tu opravdu z čeho vybírat. Sasko má za sebou 1000 let kulturní historie, která je po celé zemi neustále udržována ať už v hudbě, umění nebo v architektuře. Ponořte se do pestré nabídky a vychutnejte si kulturní zážitky v Sasku!

„Kultura nám nespadne do klína jako zralé ovoce. Má-li strom nést ovoce, musíme se o něj pečlivě starat.”
Albert Schweitzer (1875-1965), francouzsko-německý lékař, teolog, hudebník a kulturní filozof, nositel Nobelovy cena za mír 1952

Saská kultura v číslech

1000

let kulturní historie v Sasku

4000

kulturních míst

600

umělců

Holzgeschnitzte Großfiguren stehen in der St. Annen-Kirche in Annaberg-Buchholz. © Dirk Rueckschloss
Annaberg-Buchholz: nativity scene

Top 3 nejlepší kulturní zážitky pro rodiny v Annaberg-Buchholzu

  • Kulturní památka „Frohnauer Hammer“ – první technický památník a nejstarší kovářské muzeum v Německu s původní technologií hamru na zpracování rudy.

  • Horský kostel s „Hornickými jesličkami“ – 32 vyřezávaných dřevěných figurek (o výšce asi 1,20 m) ukazuje úzké spojení mezi křesťanskou vírou a hornickou tradicí.

  • Krušnohorské muzeum s prohlídkovým dolem „Im Gößner“ – doklady a dokumenty z historie města Annaberg-Buchholz a Horního Krušnohoří i jedinečná příležitost nahlédnout přímo v podzemí do historie, jak se těžilo stříbro pod starým městem Annaberg-Buchholzu kolem roku 1500.