© Tino Peisker

Léčivé koupele a lázně

Zdravotní centra se zárukou dobrého pocitu

Když se v Sasku ocitnete ve „státem uznaných lázních“, čeká vás něco opravdu výjimečného. Přírodní léčivé prostředky jako jsou termální a minerální prameny, slatiny nebo terapeuticky využitelné klima jsou předpokladem pro vytoužený výsledek. Lázeňští hosté by navíc měli mít co nejpřirozenější relaxaci a regeneraci, proto je třeba atraktivní prostředí v krásné krajině. V lázních jsou také nepostradatelní dobře vyškolení lékaři a terapeuti, široká škála uznávaných naturopatických druhů léčení a samozřejmě kvalitní ubytování, abyste se cítili dobře. Testováno a ověřeno státem – pro vaše zdraví!

Přehled lázní a léčivých koupelí

Altenberg
Klimatické lázně na východě Krušných hor s rehabilitační klinikou Raupennest. Naleznete zde velký bazénový a saunový svět, ale i terénní stezky a kvalitní turistický a lyžařský areál.

Bad Brambach
Minerální léčivé lázně, které mají statut Saské státní lázně ve Fojtsku disponují nejsilnějším radonovým minerálním léčivým pramenem na světě s jedinečným složením. Naleznete zde více než 100 let lázeňské tradice, nové centrum radonové terapie (2021), moderní koupání a saunování, historické parky a odbornou rehabilitační kliniku.

Bad Düben
Slatinné léčebné lázně na saském vřesovišti u Lipska s více než 100 lety tradice léčebných koupelí. Nachází se tu mimo jiné i odborná ortopedická nemocnice, rehabilitační klinika, zdravotní a wellness centrum HEIDE SPA a spousta léčivé síly přírodní slatiny.

Bad Elster
Více než 170 let tradice minerálních a bahenních koupelí. Lázně mají statut Saské státní lázně ve Fojtsku a najdete tu například beztížné vznášení v solankovém vřídle, historické Albertovy lázně s moderním terapeutickým a wellness centrem a bazénový a saunový svět. Dále si užijete historické parky s terénními lázeňskými stezkami, divadlo krále Alberta, Královský lázeňský dům a divadlo Natur. V 6 moderních rehabilitačních klinikách tu na vás čekají kvalitní odborníci a probíhá tu neustálý lékařský výzkum a vzdělávání.

Bad Lausick
Léčebné lázně v idylické oblasti saského Burgenlandu u Lipska, kde je přírodním lékem termální voda z hloubky 1300 m. Najdete tu také dvě rehabilitační kliniky a lázeňský a odpočinkový bazén RIFF.

Bad Muskau
Místo se slatinnými lázněmi v Horní Lužici, přímo na polských hranicích. Svou vynikající kvalitou slatiny jsou Muskauské lázně známé již od roku 1823. Vyzkoušejte jedinečné solankové vřídlo a navštivte, park knížete Pücklera a léčebné procedury v jeho Lázeňském hotelu. Víte, že Park knížete Pücklera v Bad Muskau je od roku 2004 součástí světového dědictví UNESCO?

Bad Schandau
Nejstarší Kneippovy lázně v Saském Švýcarsku. Byly zřízeny ještě za života Sebastiana Kneippa v souladu s jeho přírodním způsobem života a léčením. V městské části Schmilka se nachází prázdninový komplex, který byl vytvořen podle bio- a udržitelných aspektů a který lze jej označit za zcela mimořádný.

Bad Schlema
Radonové lázně v Krušných horách, v nádherně krajině mírného středohoří disponují lázeňským parkem a ultramoderním lázeňským domem s léčebnými koupelemi a wellness oázou.

Bad Gottleuba-Berggiesshübel
Bad Gottleuba – léčivé minerální lázně a Berggiesshübel – Kneippovy lázně: dvoje lázně a jeden cíl, pohoda a odpočinek v Labských pískovcích.

Markneukirchen
Místní části Erlbach, Eubabrunn, Gopplasgrün a Wernitzgrün jsou klimatickými lázněmi v přírodním parku Krušnohoří/Fojtsko přímo na hranici s Českou republikou. Nabízejí pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty.

Lázně Jonsdorf
Malebné klimatické lázně v přírodním parku Žitavské hory na polsko-českém pomezí s nabídkou pěší turistiky, cykloturistiky, wellness a zimních sportů.

Lázně Oberwiesenthal
Klimatické podmínky a scenérie nabízejí návštěvníkům těchto lázní mnoho příležitostí k načerpání sil do každodenního života. V okolí Fichtelbergu, nejvyšší hory východního Německa (1 215 m n. m.) se návštěvníci mohou věnovat turistice, jízdě na horských kolech, zimním a dalším sportům.

Lázeňské středisko Rathen
Klimatické lázně na úpatí známého a jedinečného skalního útvaru Bastei uprostřed Národního parku Saské Švýcarsko. Poloha a reliéf krajiny umožňují rozmanitý trénink na 10 terénních cestách.

Warmbad
Léčebné lázně v Krušných horách vám nabídnou nejteplejší termální pramen v nejstarších lázních v Sasku. Termální voda tu má 26,5 °C se používá k pitným a koupelovým kúrám již více než 600 let.

Termální koupele Wiesenbad
Místo s léčivými prameny v Krušných horách disponuje rehabilitační klinikou "Miriquidi", která se zabývá pohybovým aparátem. Léčivá voda z hloubky země obsahuje fluor a radon a má 26 °C.

Mohlo by vás také zajímat

Osvědčená kvalita

© Katja Fouad Vollmer

Léčivé prostředky

© Katja Fouad Vollmer

Termální & zdravotní koupele

© Katja Fouad Vollmer