© Philip Ruopp

Sasko – země dobrodružství pro cyklisty

Sasko: země dobrodružství pro cyklisty na horských kolech

Úzké stezky, hluboké lesy a krásné horské štíty – představuje se vám země dobrodružství pro horská kola Sasko. A má co nabídnout pro cyklisty všech úrovní, ať již pro sváteční jezdce, polykače kilometrů, vysokohorské nadšence nebo klasické cykloturisty. Vyzkoušejte například první německý TrailCenter Rabenberg, nejstarší maratón pro horská kola v Seiffenu, jednu z nejlepších skokanských tratí v Bikeparku Schöneck nebo unikátní trasu Stoneman. Krušné hory, Fojtsko, Žitavské hory a další vrcholy sice nenabízejí žádná alpská panoramata, ale nadchnou vás svými jedinečnostmi. V Krušných horách to jsou např. speciální pultové útvary se strmými jižními svahy nebo působivé skály v Žitavských horách. Vyzkoušejte to!

Nejlepší místa pro cyklistiku v Sasku

TrailCenter Rabenberg

První Singletrail park v Německu

Máte rádi nekonečné jednosměrné cesty tzv. singletraily? Pak jste na správném místě: podíl cyklostezek kolem Rabenbergu je něco mezi 25 a 50 procenty, takže jízda je tu obzvlášť příjemná. Díky dobrému značení tady nejsou žádné problémy s orientací a také není nutné žádné zdlouhavé plánování: stačí jen sem dorazit, nasednout na kolo a vyjet!

Ať už dáváte přednost lehčím a kratším trasám s rodinou, začátečnickým vyjížďkám nebo snad celodenní cyklistice, tady si na své přijde každý. Pojedete převážně po přírodním povrchu. Detaily jako zvlněný terén, severní břehy, úseky s kořeny stromů a kameny, dřevěné stezky nebo cesty úvozy, to vše vám zaručí perfektní zážitky.  Okruhy se nazývají Peak Orbiter, Border Trail nebo Two Mountains Loop, jsou dlouhé 6 až 26 kilometrů a dosahují nadmořské výšky až 880 metrů.

Cyklotrasa Blockline

Dobrodružství na kole pro celou rodinu

Líbí se vám volnost a dobrodružství jako v Kanadě nebo na Novém Zélandu? V Sasku rodiny jezdí na etapy po 140 km dlouhé cyklotrase BLOCKLINE!

Dobrodružná cyklotrasa pro horská kola BLOCKLINE leží v trojúhelníku mezi Seiffenem, Muldou, Altenbergem a Holzhau a je určená pro sportovně založené rodiny s dětmi od osmi let. Na třech vzrušujících okruzích od 50 kilometrů a mini smyčkách od 20 kilometrů čeká malé i velké cyklisty skvělý pocit nekonečné svobody v nádherných Krušných horách. Obrovské, dechberoucí dřevěné portály ukazují cestu k působivým panoramatům, jedinečným skalním útvarům, krásným horským loukám a idylickým potokům.

© TMGS / Manuel Rohne

Stoneman Miriquidi

2 země, 9 vrcholů, 4 400 metrů nadmořské výšky

Nikde jinde v Německu není nic podobného jako Stoneman. Jedině tady v Krušných horách!

Daleko od civilizace musíte temným lesem zdolat 2 země, 9 vrcholů a 4 400 výškových metrů. Celkem 162 kilometrů je doslova poseto geologickými zajímavostmi Krušných hor i úžasnými kulturními zážitky.

Bikepark Schöneck

Kde se cyklisté učí létat

Místo, které rozbuší srdce všech cyklistů: Bikepark Schöneck láká od roku 2015 fanoušky horských kol do krásného Fojtska. Je tady celkem pět skvělých tras od lehkých tratí pro začátečníky až po vzrušující skokanské úseky pro pokročilé jezdce.  Renomovaní stavitelé cyklistických tratí se inspirovali legendárním parkem A-Line v kanadském Whistleru. Výsledkem je úžasné nové místo s 34 skoky modulovanými ze země. Obrovská cvičná plocha nabízí začátečníkům i pokročilým ideální terén pro zlepšení jejich dovedností.

„Bikepark Schöneck nabízí rodinám perfektní základnu pro víkend na kole! Jsou tu jednak trasy pro začátečníky i profesionály, ale cyklopark nabízí aktivity i pro celé rodiny. ”
Andre Wagenknecht (tovární pilot CUBE)

Ještě více inspirace až k vám domů!

Objednejte si speciální MTB brožuru SAX Tracks snadno & pohodlně až domů.