© Katja Fouad Vollmer

Regionální léčivé prostředky

Jednoduché & účinné

Příroda je plná léčivé síly: ve vodě, vzduchu, minerálech a bylinkách vkládá lidem do rukou nekonečné bohatství. Mnohé prostředky jsou známé již dlouhou dobu a některé v současnosti zažívají renesanci – pro ještě více zdraví a pohody. V saských lázních se s velkým úsilím a ve vysoké kvalitě zpracovávají a využívají cenné poklady přírody.

VODA – dokonalý duet kyslíku a vodíku
Minerální a termální vody mají široké spektrum účinků na lidský organismus. Některé z jejich složek se používají terapeuticky nebo se využívají jejich fyzikální vlastnosti, jako je teplo, tlak a různé druhy stimulace. Tyto vlastnosti se používají například při koupelích, pohybové terapii nebo nejrůznějších pitných kúrách.

SOLI – cenné soli rozpuštěné v čisté vodě
Solankové koupele jsou osvědčenou terapií nejen při kožních a respiračních onemocněních, ale i při postižení pohybového aparátu. Navíc dokážou zmírnit poruchy látkové výměny a posílit vegetativní nervový systém. Soli se používají v různých koncentracích do koupelí, inhalací, výplachů, oplachů, pitných kúr, obkladů a podobně.  

SLATINY – tisíce let staré a plné terapeutické síly
Slatina se používá ve formě teplých a studených zábalů, úplných a částečných koupelí nebo při masážích. Svou léčebnou sílu rozvíjí při onemocněních nosného a pohybového aparátu nebo při gynekologických onemocněních. Vzhledem k regionálně odlišným složkám slatiny se liší i způsoby ošetření a účinky.

RADON – cenný vzácný plyn s dlouholetou lázeňskou tradicí
Léčivá síla přírody nepřichází pouze v tekuté formě. Radon je cenný vzácný plyn, který se používá jako přírodní léčivý prostředek a terapeuticky byl využíván již před více než 100 lety. Aktivuje metabolismus a díky tomu může brzdit zánětlivé procesy a stimulovat vlastní léčivé mechanismy těla. Radonová léčba tak může zmírnit příznaky například zánětlivých a revmatických onemocnění.

VZDUCH – mnohem víc než jen „vzduch k dýchání“
Lidé s dýchacími potížemi oceňují především léčivou sílu dobrého čistého vzduchu s co nejnižším obsahem emisí a alergenů. Takový vzduch může být ve spojení s vhodným bioklimatem použit jako součást „klimatické pohybové terapie“ k posílení imunitního systému a zvýšení výkonnosti.

LÉČIVÉ BYLINKY – blahodárné a léčivé od nepaměti
Po tisíce let lidé sbírali a uchovávali poznatky o léčivých bylinách a rostlinách z přírody. Dlouhou dobu byly to jediné, co měli k dispozici k léčbě nemocí a neduhů. Dnes jsou bylinky důležitou součástí mnoha celostních terapeutických přístupů – a nepostradatelné jsou i ve zdravé kuchyni.

Mohlo by vás také zajímat