© Francois Thierens

Saské Švýcarsko

Pozor, tohle je vážně něco! Oblast Labských pískovců v Saském Švýcarsku se svou slavnou dominantou, skalním mostem Bastei, je úchvatné mystické místo opředené legendami. Abyste opravdu pochopili kouzlo této krajiny, musíte podivuhodné skalní útvary a půvabná polabská údolí s úchvatnými soutěskami bezpodmínečně vidět na vlastní oči. Anebo ještě lépe: zažít je úplně zblízka jako turisté, horolezci nebo cyklisté! Tahle krajina vás opravdu dostane. A na své si tu přijdou i milovníci kultury a wellness.

„Skály jsou hudba proměněná v kámen.”
Pythagoras

5 nejlepších míst

Nenechte si ujít zážitky v Saském Švýcarsku

  • Turistika v národním parku: Všude kam oko dohlédne, se rozkládají hustě zalesněné stolové hory a samostatně stojící pískovcové skály. Údolím bohatým na soutěsky se jako modrá stuha klikatí Labe. Nejoblíbenější turistickou stezkou je Malířská cesta (Malerweg), na které nacházeli inspiraci umělci jako Caspar David Friedrich a která vede k nejkrásnějším místům Labských pískovců.

  • Přírodní divadlo Felsenbühne Rathen jedinečným způsobem spojuje přírodu a umění: Od května do září přinášejí saské kulturní instituce na toto jeviště dobrodružství, romantiku a krásné hlasy. Uprostřed národního parku nabízí příroda působivou, přírodní skalní kulisu.

  • Pevnost Königstein je svědkem více než 750 let historie. Nad Labem se tu tyčí zdaleka viditelný unikátní soubor více než 50 impozantních budov z různých epoch. Perfektní místo, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na Labské pískovce!

  • Město Pirna je považováno za vstupní bránu do Saského Švýcarska. Romantické město zasazené do malebné krajiny údolí Labe okouzlí bohatou historií a malebným městským centrem. Pirna je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety po Labské cyklostezce, Saské vinařské turistické stezce nebo Saské vinařské cestě.

  • Labská cyklostezka (Elberadweg) je jednou z nejoblíbenějších dálkových cyklotras v Německu. A právě 35kilometrový úsek v Labských pískovcích je považován za její nejkrásnější kousek! Vede nerušeně přímo podél vody – s fascinujícími výhledy na majestátní stolové hory a členité skalní masivy.

Cestujete do Saského Švýcarska? Sbalte si hlavně...

  • Pořádné boty... protože nejlepší způsob, jak poznat tento region, je pěšky.

  • Cyklistické oblečení... můžete ho samozřejmě prozkoumat i na kole!

  • Horolezecké vybavení… 1134 samostatně stojících pískovcových skal dělá z tohoto regionu vysněný cíl horolezců.

  • Župan... protože po dni plném sportu na vás v lázeňských městech Saského Švýcarska čeká dokonalý wellness a bezpočet způsobů relaxace.

  • Fotografické vybavení... protože tady je jeden pohled úžasnější než druhý!