Města

Čím vás můžeme inspirovat?

Největší dojem někdy udělají maličkosti. A není to tak i při cestování? Okamžiky cestovatelského štěstí nemusíte zažívat jen v nejvzdálenějších destinacích a v největších metropolích. Zejména u výletů do měst spočívá přitažlivost v objevování jedinečných míst a v úplném ponoření se do jejich atmosféry.

Saská města k tomu nabízejí ty nejlepší předpoklady: Jsou rozmanitá & jedinečná, prodchnutá historií & moderní, stálá & měnící se. Rádi bychom vám představili tři metropole s mezinárodní reputací a 14 krásných měst.

Pak už bude jen na vás, abyste se rozhodli: Kterému městu dáte své srdce?

„Jedna malá cesta stačí k obnově nás i světa.”
Marcel Proust

Do kterého města povede vaše další cesta?

  • Líbila by se vám pěší turistika v překrásné lužní krajině, nádherné renesanční budovy a historická centra měst? Zastavíte se rádi na sklenku vína? Pak vám doporučujeme města na Labi a Muldě. Například Míšeň, která je považována za kolébku Saska. Nebo město Karla Maye – Radebeul – v srdci Saské vinné cesty!

  • Kdo se zajímá o saské hornické tradice, ocitne se na správném místě ve městech Krušných hor, například ve Freibergu,Annaberg-Buchholzu nebo Schwarzenbergu.

  • Hledáte co nejlepší spojení kultury a přírody? Co takhle navštívit Horní Lužici? V Kamenci, Budyšíně, Žitavě a Zhořelci se můžete těšit na městské krásy plné historie a také skvělé příležitosti pro cyklisty, turisty a milovníky vodních sportů.

  • Máte rádi klasickou hudbu a jemné ruční práce? Tak vyrazte do Fojtska! Čeká vás tam například rodný dům Roberta Schumanna ve Cvikově a také „město krajky“ Plavno.

  • Cíl vaší cesty by v sobě měl spojovat spoustu kultury, architektury a umění? A také jedinečnou atmosféru plnou radosti ze života? V tom případě na vás čekají Drážďany!

  • Chcete za sebou nechat každodenní život a ponořit se do směsi kultury, vynalézavosti a kreativity v moderní mladé metropoli? Pak vám doporučujeme, abyste objevili „boomtown“ Lipsko!

  • Město, které má našlápnuto stát se Evropským hlavním městem kultury. Město, kde máte příležitost zažít obdivuhodnou fázi změn a nového designu na vlastní kůži. Ano, správně, je to Saská Kamenice! Tady můžete zažít industriální kulturu, rozmanitou krajinu, muzea i působivou architekturu gründerského období.