© Dirk Rueckschloss

Annaberg - Buchholz

Živá hornická tradice

Zdař Bůh v Annaberg-Buchholzu!

Město Annaberg-Buchholz bylo od svého založení v roce 1496 formováno těžbou. Díky značným nálezům stříbra v 15. století zbohatlo a horníci byli hrdí na svou práci a své tradice. To vše mohou návštěvníci zažít i dnes, například v jednom ze tří prohlídkových dolů. Nebo při zastávce v historickém hamru Frohnauer Hammer, který je od roku 2019 na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kromě tun stříbra vzešlo z města Annaberg-Buchholz také několik slavných osobností. Například Adam Ries, velký německý matematik, který je známý i jako „Adam Riese“. Z jeho matematické školy je nyní muzeum. Hosté se tu mohou hravou formou seznámit s jeho metodami a získat diplom z matematiky. Další známou osobností tohoto města je Barbara Uthmannová, podnikavá vdova po podnikateli, která v 16. století umožnila mnoha hornickým ženám přivydělat si jako krajkářky. Její socha je dnes dominantou trhu v Annabergu.

 

Horské městečko za 48 hodin

Jedinečné architektonické památky, vzrušující muzea a kulinářské speciality. Mohl by takhle vypadat váš dokonalý víkendový výlet? Ukážeme vám ty nejkrásnější pamětihodnosti, zajímavé akce a tajné tipy v Annaberg-Buchholzu.

Eine Gruppe Menschen ist mit Helmen und Umhängen im Besucherbergwerk Im Gößner beim Erzgebirgsmuseum in Annaberg-Buchholz.© Thieme
Show mine in Annaberg-Buchholz
Holzgeschnitzte Großfiguren stehen in der St. Annen-Kirche in Annaberg-Buchholz. © Dirk Rueckschloss
Annaberg-Buchholz: nativity scene

Naše extra tipy

  • Kulturní památka „Frohnauer Hammer“ – kompletně zachovalý historický hamr a nejstarší kovářské muzeum v Německu.

  • Horský kostel s „hornickými jesličkami“ – 32 dřevěných vyřezávaných postav ukazuje úzký vztah horníků ke křesťanské víře.

  • Krušnohorské muzeum s prohlídkovým dolem – tady se dozvíte víc o historii města – a poté v dole „Im Gößner“ pod annaberským Starým městem na vlastní kůži zažijete, jak se tu kolem roku 1500 těžilo stříbro.

Více informací k dovolené

Přenocování

© Paul Schmidt

Akce

© Dirk Rueckschloss