Schwarzenberg

Dějiny plné hornické hrdosti

Schwarzenberg – vítejte v perle Krušných hor

Nálezy rudy a cínu přilákaly kdysi na západ Krušných hor tisíce lidí a ze Schwarzenbergu se stalo bohaté centrum tohoto regionu. Dnes památkově chráněné město láká svými malebnými uličkami a obchůdky k procházkám. Jeho historie je starší než 850 let. Siluetu města tvoří nápadná dvojice budov – kostel sv. Jiří a zámek Schwarzenberg. Muzeum PERLA CASTRUM se nachází na zámku a prezentuje historii regionu jako vzrušující výpravu časem pro všechny generace.

Na panství Erlahammer se vám názorně představí část světového dědictví a staré hornické tradice. Vyjeďte si důlním vláčkem do největších cínových komor v Evropě, prohlídkový důl Pöhla je skutečným podzemním dobrodružstvím. Fanoušci vlaků a techniky mohou obdivovat nablýskané lokomotivy ze starých časů ve Schwarzenberském železničním muzeu nebo se vydat na cestu „Krušnohorskou vyhlídkovou železnicí“ (Erzgebirgische Aussichtsbahn). A víte, že do Waldbühne, největšího saského divadla pod širým nebem, někdy najdou cestu i ty největší světové hvězdy?

Schwarzenberg za 48 hodin

Jedinečné architektonické památky, vzrušující muzea a kulinářské speciality. Mohl by takhle vypadat váš dokonalý víkendový výlet? Ukážeme vám nejlepší místa, zajímavé akce i naše tajné tipy pro váš pobyt ve Schwarzenbergu.

Naše extra tipy

  • Schwarzenberské železniční muzeum je místem, kde návštěvníci prostě žasnou. V impozantní hale plné fascinující železniční historie je k vidění mnoho starých parních a dieselových lokomotiv, vagónů a různých kolejových vozítek.

  • Krušnohorská vyhlídková železnice vede po 130 let staré železniční trati ze Schwarzenbergu do Annaberg-Buchholzu a cestou se můžete kochat opravdu nádhernými výhledy.

  • Otevřená scéna pod širým nebem Waldbühne ve Schwarzenbergu je se svými 12 000 místy k sezení jednou z největších open-air scén v Německu. Byla postavena ve 30. letech 20. století ze žulového kamene ve starém lomu podle návrhu Ludwiga Moshamera.

„Horník otevírá horské rokliny a když v nich najde rudu bohatou, pak zazní šťastné Zdař Bůh!”
Staré hornické rčení