© Daniel Bahrmann

Albrechtsburg Castle in Meissen

Přehledně

Zámek Albrechtsburg v Míšni - nejstarší hrad v Německu a kolébka Saska - je architektonickým mistrovským dílem s bohatými poklady uvnitř.

Majestátně se tyčí nad řekou Labe a je svědkem pohnuté historie - pozdně gotického Míšeňského Albrechtsburgu. Kdysi byl postaven jako hrad a centrum moci míšeňské marky, později se stal prestižním rezidenčním palácem středověkého saského vévodství.


Takže hrad podle jména, ale přece jen palác? Přesnou odpověď na tuto hádanku se návštěvníci dozvědí ve stálé expozici "Míšeňský Albrechtsburg. To je výška!". Ve všech patrech míšeňské památky můžete putovat historií hradu v pěti zážitkových světech, objevovat architekturu, putovní obrazy a první evropský porcelán.


Výstup na hradní kopec je odměněn více způsoby: procházka romantickými uličkami míšeňského starého města je pastvou pro oči. Jakmile se ocitnete na vrcholu, čeká vás zámek, majestátní katedrála a nádherný výhled na město a údolí Labe. Zelenou stranu hradního kopce můžete prozkoumat na "Horní promenádní stezce".

Kontakt

Albrechtsburg Castle in Meissen
Domplatz 1
01662 Meißen
Deutschland

Kontakt:
Tel.: +49 (0) 3521 47070
Fax: +49 (0) 3521 470711
E-mail:
Webová stránka: www.albrechtsburg-meissen.de

Co je dobré vědět

Pro moje další plánování:

Mohlo by vás také zajímat