Nejkrásnější parky a zahrady Saska

Zahrady králů: Nejkrásnější parky Saska

Honosné zámecké parky, nádherné barokní a klášterní zahrady a jedinečná památku světového kulturního dědictví UNESCO, to jsou saské parky a zahrady, které své návštěvníky zvou k procházkám v zeleni!

Muskau Park / Park Mużakowski

V Bad Muskau v Horní Lužici na vás čeká doslova ráj přírody a nádherné romantické útočiště: park knížete Pücklera. V letech 1815 až 1845 vytvořil podle vzoru anglické krajinné architektury kníže Hermann von Pückler-Muskau zcela mimořádný park. Jezera, říčka, hory a stovky tisíc stromů – to všechno dokonale naaranžované do nadrozměrném obrazu. Toto mistrovské dílo zahradního umění, vnímání přírody a krajinářské kompozice je od roku 2004 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V srdci parku knížete Pücklera se nachází také Nový zámek Muskau, který během druhé světové války vyhořel, ale dnes opět září v novém lesku.

Náš tip: Park knížete Pücklera můžete prozkoumat také stylově z kočáru taženého koňmi nebo sportovně na kole.

Barokní zahradu Großsedlitz

Christoph August von Wackerbarth, ministr stavebnictví Augusta Silného, ​​nechal postavit velmi působivý parkový areál, nejprve pro sebe a poté i pro svého panovníka: barokní zahradu Großsedlitz, která se rozkládá na jihovýchod od Drážďan. Je považována za nejkrásnější ukázku francouzského zahradnictví v Sasku, a proto je také označována jako „Versailles Saska“. Tento terasovitý komplex využívali členové drážďanského dvora ke svým okázalým oslavám. Dodnes tu můžete obdivovat velkolepé stavby, jako jsou Horní a Dolní oranžerie, schodiště, vodní prvky, pískovcové sochy, dekorativní vázy a exotické rostliny stejně jako na 400 rostlin v květináčích – skutečný zážitek pro všechny smysly!

Barokní zahrada Großsedlitz v číslech:

16

hektarech

2

oranžérie se 100 hořkými pomeranči

60

soch

Zámek a park Pillnitz

Barokní zahrada potěšení, anglická zahrada, čínská zahrada s pavilonem a vodním palácem: zámek a park Pillnitz sloužily jako letní sídlo saské královské rodiny. Byl to August Silný, kdo postavil tento letohrádek přímo na Labi - s šinoazériemi se zakřivenými střechami a stylovými dekoracemi. Palácový komplex je obklopen parkem s mnoha superlativy. Naleznete tu více než 2 000 stromů, více než 600 rostlin v květináčích, kolem 35 000 jarních květin, aleje kaštanů a 230 let starou japonskou kamélii. A rozhodně si nenechte ujít ani tritónskou gondolu. Tato červená labská gondola kurfiřta Friedricha Augusta III. Saského, který byl známý také jako „ten spravedlivý“, sloužila dopravě dvořanů po řece Labi mezi zámkem Pillnitz a Rezidenčním zámkem v Drážďanech.

#Visitsaxony

© 2020 Testcopyright