© Sarah Haut, Tourismusverband Sächsische Schweiz

Okolí Stolpenu

Přehledně

  • Start: Stolpen
  • Cíl: Stolpen
  • střední
  • 24,54 km
  • 2 hod. 30 min.
  • 290 m
  • 369 m
  • 231 m

Tato okružní trasa je vhodná pro odpolední výlet a vede zčásti po asfaltových polních cestách a silnicích a také krátkými úseky po státních silnicích.

Smyčka kolem Stolpenu je součástí sítě pravých labských cyklostezek. Je vhodná pro odpolední výlet na kole, který lze samozřejmě spojit s návštěvou hradu Stolpen. Hrad Stolpen je dominantou regionu.

Výlet začíná na nádraží Stolpen, které leží na železniční trati Pirna-Dürrröhrsdorf-Neustadt-Sebnitz. Odtud se vydejte po ulici Bahnhofstraße do Stolpenu až k ulici Pirnaer Landstraße. Tam odbočte doprava a asi po 50 m opět doprava na ulici Dresdner Straße. Odtud se dostanete do starého města Stolpen. Pokud máte s sebou trochu času, doporučujeme zaparkovat kolo a prohlédnout si hrad Stolpen (www.burg-stolpen.org). Za vidění stojí také kostel s Herbrigovými varhanami.Po návratu do výchozího bodu sjeďte na kole po ulici Pirnaer Landstraße a asi po 250 m odbočte doprava do ulice "Siedlung". Krátce poté silnici kříží Altstädter Weg, na kterou odbočíte vlevo. Po této silnici, která se po přejetí Badstraße nazývá Obere Straße, pojedete přibližně 800 m. Přijedete do Sankt Lorenzo. Minete kostel Sankt Lorenz a na konci ulice se opět setkáte s ulicí Pirnaer Landstraße. Po této silnici se dejte doprava a asi o 50 m dále odbočte opět doprava. Přes krásný a starý most, který vede přes řeku Wesenitz, se dostanete na cestu Bischofsweg, po které budete chvíli pokračovat.Na další křižovatce odbočte doprava na Helmsdorfer Straße.Odtud se dostanete do Rennersdorf-Neudörfel a dále do údolí Wesenitz, ale na krátký průjezd po státní silnici S 159 se musíte plně soustředit. Po červeně značené okružní cestě dojdete k mlýnu Buschmühle, který dříve sloužil jako mlýn na šrot a prkna. Nyní opustíte údolí Wesenitz stoupáním až k odpočívadlu Röthensdorfer Weg.Odtud odbočíte vlevo a dojedete do Lauterbachu. Po průjezdu obcí odbočte na úrovni obecního rybníka doprava směrem na Langenwolmsdorf.Cesta vede kolem několika větrných elektráren. Krátce poté dorazíte do Langenwolmsdorfu - typické vesnice lesních farem, kde jsou domy a farmy navlečeny na sebe jako perly na náhrdelníku. Zastávka v domě řemeslníků (www.ratags.de) je vhodným místem, kde se můžete občerstvit a nechat se ohromit řemeslnými výrobky.Cyklostezka pokračuje údolím až ke státní silnici S 159, kde odbočíte vlevo směrem na Neustadt a po další odbočce na Heeselicht. Po 2,4 km dojedete na křižovatku, kde odbočíte doprava na okružní cyklostezku Stolpen. Po prudkém a klikatém sjezdu se dostanete do obce Niederdorf of Langenwolmsdorf a přes "Viebigt" na hlavní silnici. Po této silnici pokračujte vlevo asi 1 km, dokud se opět nedostanete na Bahnhofstraße. Zde odbočte vlevo a vraťte se na nádraží Stolpen.

Počasí

Co je dobré vědět

Pro moje další plánování: