© Sarah Haut, Tourismusverband Sächsische Schweiz

Cyklostezka Sebnitz - Kirnitzschtal

Přehledně

  • Start: Sebnitz
  • Cíl: Sebnitz
  • střední
  • 38,89 km
  • 4 hod.
  • 670 m
  • 418 m
  • 161 m

Trasa vede ze Sebnitz do Kirnitzschtal a zpět. Čeká vás několik stoupání.

Tato trasa je označena červeným bodem jako součást sítě pravých labských cyklostezek. Výchozím bodem této pestré trasy je Sebnitz, domovské město umělých květin.

Trasa začíná na nádraží Národního parku Sebnitz. Odtud se vydáte na náměstí v Sebnitz. Tam odbočíte doprava do ulice Kirchstraße. Za městským kostelem "Petra a Pavla" odbočíte vlevo do ulice Pfarrgasse, kterou krátce nato opustíte vpravo do ulice Friedhofstraße. Na rozcestí odbočíte do ulice Obergasse, po které dojedete až na silnici S 165. Na rozcestí odbočíte do ulice Obergasse. Čeká vás první prudké stoupání po Albert-Kunze-Weg, které vás odmění nádherným výhledem na křižovatce Hohe Straße. Pokračujte po trase do Hinterhermsdorfu. Trasa je značena červenou tečkou na bílém pozadí. Cestou minete mlýn Richtermühle a mlýn Gnauckmühle. Kromě toho ve vesnicích často objevíte Umgebindehäuser (hrázděné domy). Hinterhermsdorf označuje vstup do údolí Kirnitzsch, kde najdete další mlýny (Räumigtmühle, Buschmühle, Neumannmühle, Felsenmühle). Některé z nich jsou využívány ke stravování, pouze Neumannmühle je stále v provozu a lze jej navštívit. V údolí Kirnitzsch vás čeká pohodový 10 km dlouhý sjezd k vodopádu Lichtenhain, který je skutečnou kuriozitou údolí Kirnitzsch. Kolik vodopádů teče na "stisknutí tlačítka"?Krátce za vodopádem s ostrou pravotočivou zatáčkou vede trasa vzhůru k Lichtenhainu. V Lichtenhainu se jede po údolní cestě, pak se odbočí doprava na hlavní silnici a asi po 200 m se odbočí doleva na Neue Straße. Po krátké chvíli přejdete vpravo silnici S 154 a pokračujete po silnici Ulbersdorfer Weg do Ulbersdorfu. Po klikatém klesání se dostanete do údolí Sebnitz, kde máte možnost využít Sasko-česko-semmeringskou dráhu a zkrátit si tak cestu zpět do Sebnitz.

 

Pokud chcete pokračovat v jízdě na kole, jeďte do kopce přes Ulbersdorf kolem kostela a hradu, přejeďte silnici S 165 a pokračujte směrem na Krumhermsdorf. Následujících 500 metrů je 18% stoupání a na vrcholu dosáhnete nejvyššího bodu Tor (416 m). Odtud je krásný výhled směrem na Krušné hory. U vjezdu do Krumhermsdorfu pokračuje stezka doprava do Schönbachu. Chcete-li zůstat na okružní cyklotrase Sebnitz/Kirnitzschtal, odbočte v Schönbachu doprava do "Goldgruben". Po průjezdu železničním podjezdem se krátce poté dostanete na silnici S 165, na kterou odbočíte vlevo.U nákupního centra odbočte vpravo na Ulbersdorfer Weg a pokračujte po ní až k silnici S 154. Po této silnici se dejte vlevo asi 100 m, dokud nedojedete k mostu. Tam odbočíte doprava na ulici Hainersdorfer Weg a budete sledovat značení cyklostezky. Pokračujte po Hainersdorfer Weg a Lessingweg až k autobusovému nádraží. Tam odbočíte vlevo ke kruhovému objezdu. Prvním výjezdem přes ulici Schandauer Straße opět dojedete na náměstí. Stejnou cestou jako na začátku prohlídky se dostanete na vlakové nádraží.

Počasí

Co je dobré vědět

Pro moje další plánování: