© Sarah Haut, Tourismusverband Sächsische Schweiz

Cyklostezka Neustadt - Hohwald

Přehledně

  • Start: Nádraží Neustadt
  • Cíl: Nádraží Neustadt
  • střední
  • 39,62 km
  • 3 hod.
  • 610 m
  • 525 m
  • 317 m

Tato přírodou inspirovaná cyklotrasa vás provede po saském Neustadtu. Nezapomeňte si udělat zajížďku na Unger s rozhlednou. Atmosféru si můžete vychutnat také v lese Hohwald.

Prohlídka začíná na nádraží v Neustadtu. Jděte po Bahnhofstraße asi 100 m na sever a poté odbočte vlevo na Karl-Liebknecht-Straße. Pokračujte po této ulici, přejděte světelnou křižovatku a pokračujte po Maxim-Gorki-Straße. Asi po 700 m odbočte vlevo na Mittelweg. Po krátké době přejděte po pravé straně most přes řeku Polenz. Nyní se nacházíte na ulici Inselweg, po které pokračujte až na další křižovatku. Poté odbočte vlevo a hned zase vpravo. Tam se opět ocitnete na Mittelweg, kterou opustíte až po cca 800 m na "An der Lücke" vpravo. Nyní míříte k dědičnému dvoru Polenz, kde odbočíte doprava na ulici Polenztalstraße.Nyní se nacházíte na okružní cyklotrase Neustadt, která je označena "modrou tečkou na bílém podkladu". Z ulice Polenztalstraße odbočte vlevo na ulici Cunnersdorfer Straße, poté odbočte na Mittelweg a opět vlevo na Cunnersdorfer Straße. Po této silnici pokračujte až na Flämmigtweg, kde odbočte vlevo. Projděte kolem lesního koupaliště a sledujte značení až k silnici S 156. Zde odbočte vlevo. Po chvíli dojedete k odbočce na Krumhermsdorf, na kterou odbočíte. Nyní pokračujte po cestě až k hasičské stanici v Krumhermsdorfu. Tam odbočíte vlevo. Pojedete po silnici "Am Bahnhof" a před nádražím se držíte vlevo, abyste mohli pokračovat po cyklostezce. Pokud budete pokračovat po této cestě, dojedete po nějaké době na lesní parkoviště, kde můžete odbočit doprava a navštívit Unger a vystoupat na rozhlednu na Ungerbergu (537 m). Ať už s návštěvou Ungeru, nebo bez ní, pak budete na kole sjíždět z kopce až k silnici S 154. Tam pojedete krátký úsek po pravé straně státní silnice a poté se opět vydáte po cyklostezce po levé straně.

Kolem lesního stadionu se dostanete do Rugiswalde. U sboru dobrovolných hasičů v Rugiswalde odbočte vlevo na ulici Talstraße. Pokračujte po této silnici, která se poté změní na "Am Berg". U malého rybníka odbočte vlevo na "Kochs Weg". V následujících 1000 m se nachází pasáž s prudším sklonem. Na konci "Kochs Weg" odbočte vlevo do vesnické ulice. Po této silnici dojedete na kole až k hostinci Raupenberg.Pokračujte po Raupenbergstraße směrem k hraničnímu přechodu CZ a těsně před hranicí odbočte vlevo na Alte Waldstraße. Nyní přejedete les Hohwald podle značení.U informační tabule, která přehledně ukazuje všechny cyklostezky v oblasti, odbočte doprava. Následuje kopcovitá pasáž, která vede kolem malých rybníků. Asi po 2 km odbočte vlevo směrem na Niederottendorf. Po stezce dojedete k ulici Bischofswerdaer Straße, do které odbočíte vpravo. Na křižovatce s Rückersdorfer Straße se vydejte na kole do Rückersdorfu, kde opět přejedete silnici S 156. Vydejte se na cestu do Rückersdorfu.V Rückersdorfu pokračuje trasa vlevo u hasičské stanice. Nyní zůstaňte na ulici Mühlstraße, která se stává Wachbergweg. Za výjezdem a železničním podjezdem se dostanete do průmyslové zóny, kterou pokračujete na silnici S 159. Až dojedete ke státní silnici, odbočte vlevo na krátký úsek cyklostezky, který vede souběžně se státní silnicí. Asi po 300 m vjedete na kole do ulice "Am Erbgericht". Než dojedete k ulici Erbgericht Polenz, čeká vás další sjezd, kde byste měli být o něco opatrnější, protože na této silnici se kříží vodní kanály. U Erbgerichtu se vraťte na kole zpět k nádraží po známé trase.

Počasí

Co je dobré vědět

Pro moje další plánování: