© Dirk Hanus

Zámek Rochsburg

Přehledně

Nachází se nad řekou Zwickauer Mulde. Muzeum s expozicí o historii zámku, stálá výstava, akce, svatby, čokoládovna.

Hrad a zámek Rochsburg, který se nachází na skalnatém ostrohu uprostřed přírodní rezervace a jehož první písemná zmínka pochází z roku 1190, shlíží na údolí řeky Zwickauer Mulde. Jako jeden z prvních skutečných hradních komplexů působí pohádkově, jako by byl přenesen mimo prostor a čas.

Od roku 1911 je v tomto oblíbeném výletním místě umístěno muzeum, které zve návštěvníky k osobnímu seznámení s 800letou historií místa. Reprezentativní místnosti ukazují, jak se zde kdysi žilo. Ve stálé expozici „Šaty dělají člověka" můžete obdivovat 52 vybraných příkladů z 1000 let historie módy a také to, co se pod nimi nosilo v minulosti.

Po celý rok čeká na malé i velké hosty vzrušující program. V tomto nezaměnitelném prostředí se konají například speciální koncerty (více informací o BurgenLandKlänge najdete zde). Malý taneční sál zámku je k dispozici také jako romantické místo pro svatební obřady.
Zámek Rochsburg nabízí také spoustu příležitostí k zábavě: Sladké mámení zámku Rochsburg mohou návštěvníci poznat v místní čokoládové manufaktuře „Choco Del Sol".

Přímo před hradem se nachází velké parkoviště (za poplatek) pro osobní auta a autobusy. Odtud dojdete k hradu Rochsburg asi za pět minut pěšky.

Kontakt

Zámek Rochsburg
Schlossstraße 1
09328 Lunzenau
Deutschland

Kontakt:
Tel.: +49 37383 / 80381 - 0
Fax: +49 37383 / 803811 - 9
E-mail:
Webová stránka: www.schloss-rochsburg.de/en

Co je dobré vědět

Pro moje další plánování:

Mohlo by vás také zajímat