© David Pinzer Fotografie, Staatliche Kunstsammlungen Dresden/David Pinzer

Muzeum saského lidového umění s loutkovým divadlem (Jägerhof) - Státní umělecké sbírky Drážďany

Přehledně

Od virtuózního po naivní - v historickém Jägerhofu se nachází jedinečná sbírka loutkového divadla v atmosférickém prostředí.

Muzeum představuje celé bohatství saského lidového umění. Kromě starých tradic jsou zde vystavena i novější a nejnovější díla z hraničních oblastí mezi každodenním životem a uměním. Patří k nim umělecké tkané tisky a výšivky z Lužice, malovaný selský nábytek, řezbářské práce z Krušných hor, nádherné lužickosrbské kroje a okouzlující krajky z oblasti Vogtlandu. Dětské oči se rozzáří při pohledu na neobyčejně rozmanitou sbírku historických hraček. Vrchol výstavy se nachází v horním patře.


Jedna z největších a nejvýznamnějších světových sbírek loutkového divadla ukazuje poetický, dramatický, magický a komický potenciál obecně podceňovaného loutkového divadla. Mezi exponáty jsou některé poklady, které lze vidět pouze v Drážďanech, například 200 let staré mechanické Theatrum Mundi, které pomocí koleček, klik a řemenů oživuje malé postavičky a mistrně malované kulisy a okouzluje diváky.

Kontakt

Muzeum saského lidového umění s loutkovým divadlem (Jägerhof) - Státní umělecké sbírky Drážďany
Köpckestraße 1
01097 Dresden
Deutschland

Kontakt:
Tel.: +49 (0) 351 49142000
Fax: +49 (0) 351 49142001
E-mail:
Webová stránka: www.skd.museum

    Co je dobré vědět

    Pro moje další plánování:

    Mohlo by vás také zajímat