© www.pkfotografie.com, Philipp Kirschner

Lipská zoo

Přehledně

V Lipské zoo zve šest rozličných dobrodružných světů k zažití tropické atmosféry a vzácných druhů zvířat – uprostřed města Lipska.

Lipská zoo založená v roce 1878 sdružuje nejrůznější druhy zvířat a vegetací, které je jinak možno vidět často pouze ve volné přírodě a mimo evropský kontinent. Uprostřed města se návštěvníci mohou vydat na fascinující cestu šesti různými světy plnými zážitků a obdivovat přitom na 800 druhů zvířat .

Návštěvu Pongolandu – největšího opičího areálu na světě – lze přitom doporučit stejně jako audienci u krále zvířat ve lví savaně Makasi Simba. Nedaleko od nich můžete při safari rozlehlou savanou Kiwara pozorovat žirafy, antilopy, zebry a plameňáky v prostředí, ve kterém běžně žijí. Za podívanou stojí rovněž majestátní tygři v sibiřské tygří tajze nebo sloni ve sloním chrámu Ganesha Mandir.

V dobrodružném světě Jižní Ameriky v krajinách Pampa, Pantanal a Patagonie uvidíte nosály bělohubé, guanaky, kapybary, mravenečníky velké, psy hřívnaté, mary stepní, Darwinovy nanduy a Wagnerovy pekari v jejich přirozeném životním prostředí.

Aktuálně probíhají stavební práce na nové části dobrodružného světa Jižní Ameriky – na Ohňové zemi. V roce 2023 by mělo být hotové nové zařízení se dvěma vodními nádržemi, podzemním tunelem a nadmořskou ptačí voliérou zastřešenou pouze sítí. Také akvárium se dále staví. Po novém otevření v roce 2021 zde na návštěvníky čekají fascinující sladkovodní a mořské světy se svými obyvateli.

K areálu zoo přiléhá tropický zážitkový svět Gondwanaland. V hale, která byla otevřena v roce 2011, panuje celoročně subtropických 25 °C, což vytváří optimální podmínky pro přibližně 300 zvířat a 24 000 tropických rostlin . V této tropické džungli se nacházejí tři kontinenty, které je možno prozkoumat na loďce po zajímavě vytvořených vodních tocích nebo pěšky po tajuplných stezkách. Zoologická zahrada a tropická hala Gondwanaland jsou vynikajícím cílem pro jednodenní výlety – především s dětmi. Mezi početnými volnočasovými aktivitami je Lipská zoo považována za jeden z top cílů zejména pro  rodiny, kam byste se definitivně měli za vaší návštěvy. Chcete-li se dozvědět více a poslechnout si rozhovor s ředitelem zoologické zahrady Prof. Dr. Jörgem Junholdem, pusťte si náš podcast „Vítejte v Lipsku“.

A když malí a velcí objevitelé zvířat vyhladoví, pak mohou využít služeb místní gastronomie: Kiwara Lodge, restaurace Palmensaal, haciendy Las Casas a restaurace Patakan v Gondwanalandu.

Kontakt

Zoo Leipzig GmbH
Pfaffendorfer Straße 29
04105 Leipzig - Zentrum
Deutschland

Kontakt:
Tel.: +49 341 / 593338 - 5
E-mail:
Webová stránka: www.zoo-leipzig.de/en

Co je dobré vědět

Pro moje další plánování:

Mohlo by vás také zajímat