© www.siesing.de/, Wolfgang Siesing

Hrad Mildenstein

Přehledně

Středověká atmosféra pro celou rodinu při výletě na hrad Mildenstein v obci Leisnig.

Sálští králové, Stauferové, Wettinové: Hrad Mildenstein je jedním z nejstarších hradů v Sasku. Za jeho metr silnými zdmi vybudoval rod Wettinů pověstné vězení. Návštěvníci se dodnes třesou při pohledu na několik zamykatelných dveří a bizarní mučicí nástroje. Působivé jsou zejména dřevěné konstrukce gotického patra sýpky, hradní pevnosti, románské hradní kaple a středověkých rytířských sálů. "Frieder Berg", vtipný donjon, vypráví o svých dobrodružstvích. Výstava "Dvůr mladých pánů - hrad Mildenstein jako kurfiřtská školka" doplňuje program pro rodiny ve středním Sasku. Akce probíhají v "Černé kuchyni" a "Knížecím salonu" v jedinečném prostředí.

V interaktivní multimediální prohlídce "Schlösserland erleben"Objevte spolu s Hedvikou Saskou každodenní život knížecích dětí na zámku a v minihře se dozvíte, jak se v minulosti rozdělával oheň.

Aplikace Schlösserland vám navíc zaručí speciální výletní zážitky podle vašeho gusta. Díky individuálním tipům, 360° prohlídkám a mnohému dalšímu. Pro váš dokonalý den na hradě Mildenstein. Stáhněte si aplikaci zdarma z Apple App Store nebo z Google Playstore.


Interaktivní honba za pokladem s únikovou místností

V interaktivní honbě za pokladem vás čeká jedinečné dobrodružství! Vybaveni tabletem a týmem dvou až osmi přátel nebo členů rodiny se vydáte na 90 až 120minutovou cestu za pokladem, která začíná v celém areálu hradu a vede do tajné únikové místnosti. Zde můžete prokázat své schopnosti při řešení hádanek: Kdo vyřeší všechny hádanky do 15 minut, najde na konci "Poklad jednookého".

Na rodinné objevné prohlídky ve zdech hradu zvou četné akce, jako jsou koncerty, prohlídky pro malé i velké a "Prázdninová zábava pro královské děti". Více informací vám poskytne Podcast "Vítejte v Lipsku".


Podcast "Vítejte v Lipsku".

Kontakt

Hrad Mildenstein
Burglehn 6
04703 Leisnig
Deutschland

Kontakt:
Tel.: +49 34321 / 6256 - 0
Fax: +49 34321 / 62562 - 5
E-mail:
Webová stránka: www.burg-mildenstein.de

Co je dobré vědět

Pro moje další plánování:

Mohlo by vás také zajímat