© www.siesing.de/, Wolfgang Siesing

Hrad Mildenstein

Přehledně

Středověká atmosféra pro celou rodinu při výletě na hrad Mildenstein v obci Leisnig.

Středověký hradní komplex, kaple, hradní palác a gotická sýpka obilí, expozice o kurfiřtském úřadě, životě na dvoře a středověkém trestním systému.

Když stojíte vysoko na hradbách hradu a díváte se dolů do údolí řeky Freiberger Mulde, začnete snít. Páni hradu to tak cítili už před 500 lety; tento hrad je sen o moci a vládě proměněný v kámen. Na hradě Mildenstein můžete zažít středověk zblízka a osobně. Expozice vypráví moderním a interaktivním způsobem téměř tisíciletou historii hradu a je zajímavá zejména pro rodiny s dětmi. Pro ty, kteří rádi experimentují, je k dispozici nástěnné puzzle a dřevěný model hradu, který si mohou postavit sami. Absolutním tipem je přestavěná středověká černá kuchyně, která je plně funkční.

Ve skupině s dvěma až osmi přáteli nebo rodinnými příslušníky lze celý hradní areál prozkoumat během jednoho dne v rámci velkolepé honby za pokladem.

Četné akce jako jsou koncerty, prohlídky pro malé i velké a „Prázdninová zábava pro královské děti" zvou celé rodiny na objevné prohlídky uprostřed hradních zdí. Více informací najdete také v podcastu „Vítejte v Lipsku".

Kontakt

Hrad Mildenstein
Burglehn 6
04703 Leisnig
Deutschland

Kontakt:
Tel.: +49 34321 / 6256 - 0
E-mail:
Webová stránka: www.burg-mildenstein.de

    Co je dobré vědět

    Pro moje další plánování:

    Mohlo by vás také zajímat