© S. Rose Fotografie

Hrad Colditz

Přehledně

Ztracené místo ožívá. Na emotivní cestu časem s interaktivním tabletem!

Válečný zajatecký tábor, blázinec, nemocnice: zámek Colditz u Lipska se ohlíží za svou pohnutou historií. Kdysi to byl velkolepý lovecký zámeček, později symbol touhy po svobodě. Nerekonstruovaný stav mnoha místností dodává místu jedinečný charakter ztraceného místa. Hrad je již léta prázdný, ale jeho zdi ukrývají staletá tajemství. Od 17. dubna 2024 je oživí tabletový průvodce "HistoPad".
Návštěvníci se seznámí s renesančním palácem Fridricha Moudrého v 16. století a digitálně vstoupí do kdysi honosných komnat. Ožije také období druhé světové války, kdy byl hrad Colditz zajateckým táborem pro vysoké důstojníky západních spojenců. Hosté se dozvědí více o kreativních pokusech vězňů o útěk a na zážitkové stanici si mohou vyzkoušet, zda by se jim útěk ze zámku Colditz podařil s pomocí kluzáku. Je také možné vydat se na cestu za pokladem s tabletem. Kapitolu o nemocnici v Colditzu oživují dobová svědectví. Při interaktivní prohlídce hradu vám zaručeně naskočí husí kůže!

Hrad Colditz. Oživujeme historii.
Zámek Colditz hostí "Colditz Classic"-Konzerte auf einem Blüthner-Flügel statt. Pořadatelem je Stadt, Land, Schloss gGmbH. Koncerty jsou součástí značky "BurgenLandKlänge".

.

Kontakt

Staatliche Schlösser Burgen und Gärten GmbH
Schlossgasse 1
04680 Colditz
Deutschland

Kontakt:
Tel.: +49 (0)34381 55151
E-mail:
Webová stránka: www.schloss-colditz.de/en/home

    Co je dobré vědět

    Pro moje další plánování:

    Mohlo by vás také zajímat